Obrotnice do kampera.
Strona główna » Kamper » Obrotnice foteli do kampera – montaż, jakie wybrać?

Obrotnice foteli do kampera – montaż, jakie wybrać?

Na etapie budowy kampera nie montowaliśmy obrotowych foteli. Na ogół są to dość duże koszty dochodzące nawet do 10 tysięcy, oczywiście można taniej i my tak właśnie zrobiliśmy. Zamontowaliśmy obrotnice foteli do kampera.

Obrotnica fotela.

Jakie obrotnice foteli do kampera wybrać?

Na rynku jest sporo obrotnic do foteli w kamperze. My zdecydowaliśmy się na firmę Moto Blend – tą samą, w której kupowaliśmy strukturę kotwiczną. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze struktury, więc nie było dla nas sensu szukać innego dostawcy. W swoim asortymencie mają obrotnice do najpopularniejszych modeli, które stanowią bazę na kampera. Te obrotnice są najtańsze, jakie znalazłem (z tych z homologacją) i są stosunkowo lekkie. Jedna obrotnica waży około 7 kg. Można znaleźć kilka podróbek obrotnic CTA, obrotnice do kampera wykonane chałupniczo – bez homologacji. Niektóre wyglądają niemal identycznie jak te, które my kupiliśmy. Przestrzegam jednak przed korzystaniem z takich produktów, różnica w cenie to zaledwie kilkadziesiąt złotych, a działanie i bezpieczeństwo bez porównania.

Obrotnica blokuje się wyłącznie w pozycji do przodu, spowodowane jest to wymogami bezpieczeństwa. W innym wypadku nie uzyskałaby homologacji, ponieważ zabroniona jest jazda z fotelem w pierwszym rzędzie ustawionym inaczej niż do przodu. W takim wypadku fotel zasłania lusterka lub nawet całą boczną szybę, jeśli znajduje się tam pasażer.

Obrotnice do kampera.

Montaż obrotnic

Montaż obrotnic do kampera z Moto Blend jest bardzo prosty. Wystarczy odkręcić górę fotela od podstawy, wszystko jest do siebie idealnie dopasowane. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do odkręcenia 6 śrub, które trzymają fotel na podstawie, potem trzeba włożyć obrotnicę pomiędzy siedzisko a jego podstawę. Wszystkie potrzebne śruby i instrukcja montażu są w zestawie z obrotnicami. Na profilu FB firmy znajdziesz też zdjęcia z montażu. 

Niektórym osobom wydaje się, że fotele na obrotnicach kręcą się podobnie do biurowych. Nic podobnego, chodzą o wiele ciężej i jeżeli nie wkłada się siły, to nie obrócą się same z siebie, dlatego blokada w innej pozycji niż do przodu wydaje się zbędna. Montaż trwa zaledwie 30-60 minut. Pamiętaj, że obrotnica ma swoje gabaryty i podnosi wysokość fotela o około 5 cm. Można to zniwelować stosując niższe podstawy foteli, problem pojawia się wtedy, gdy jesteś niskiego wzrostu, u mnie przy niecałych 180 cm wystarczyło przesunąć fotel do przodu.

Obrotnice fotela zamontowana na podstawie.
Fotel obrotowy do kampera.

Podsumowując, obrotnice z Moto Blend to najtańszy sposób na obrotowe fotele, jaki znalazłem, obrotnica do trojaczków kosztuje niecałe 600 zł. Co ciekawe taniej jest kupić je w sklepie internetowym, niż na Allegro, nie ma wtedy prowizji, a zamówienie doszło do mnie w ciągu dwóch dni. Obrotnice foteli w kamperze bardzo podniosły nam poziom życia w nim i zdecydowanie polecamy je założyć. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.