Zimowa droga nocą.
Strona główna » Inspiracje » 3 blogi podróżnicze, które warto obserwować

3 blogi podróżnicze, które warto obserwować

Dzisiaj będzie polecajka, ponieważ powiemy Ci jakie blogi podróżnicze lubimy.  Na których twórców z pewnością warto zwrócić uwagę. Z tego wpisu dowiesz się, jakich trzech innych autorów podróżniczych cenimy, jeśli jeszcze ich nie znasz, to zajrzyj na ich profile. Dlaczego tylko trzech, przecież wartościowych profili i blogów podróżniczych jest całe mnóstwo? Kolejne nasze typy przedstawimy w innych wpisach, a tych trzech autorów najczęściej oglądamy/czytamy. Kolejność alfabetyczna.

Busem Przez Świat

To z pewnością jedni z najbardziej znanych polskich blogerów podróżniczych. Ekipę “Busów” tworzą Karol i Ola, a od niedawna też ich córka Gaja. To prekursorzy polskiego vanlife’u. Ich historia zaczęła się ponad 10 lat temu, ponieważ potrafili spełnić nie tylko swoje, ale też marzenia wielu studentów o podróży wesołym busem zgraną paczką. Obecnie ich podróże wyglądają już zupełnie inaczej niż na początku, jednak nadal są niesamowicie interesujące i wciągające. My uwielbiamy oglądać ich serie na Youtube, które wyróżnia ciekawy storytelling i profesjonalna realizacja. Nasza ulubiona wyprawa to chyba Alaska i Kanada. Twoją uwagę chcę jednak zwrócić na inne medium Busem Przez Świat. Książki. Napisane są bardzo lekkim językiem, czyta się je niezwykle przyjemnie i szybko, a historia w nich przedstawiona wciąga bardziej niż odkurzacz koty spod mojego biurka. Gdzie ich znajdziesz?

3-blogi-podroznice

Gdziebądź

Czyli Pioter i przesympatyczna Zońka, rzucili korpo i ruszyli w świat. Ich główne relacje z podróży znajdziesz na kanale na Youtube, więc technicznie jest to VLOG. Gdziebądziowe filmy są zrobione w lekki i zabawny sposób, co sprawia, że bardzo przyjemnie się je ogląda. Relaksują wręcz i śmiało mogłyby być przepisywane jako lek na stres. W filmach znajdziesz specyficzne poczucie humoru, a w ich realizacji pomaga wierny Dron Dżonson. Poza tym niosą ze sobą wiele wartości i ciekawostek dotyczących odwiedzanych przez Piotera i Zońkę miejsc. Gdzie ich znajdziesz?

3-blogi-podroznice

Hasające Zające

Z Justyną, Krystkiem i Radkiem mieliśmy okazję spotkać się podczas IV Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Podczas gdy my zwiedziliśmy Mazowsze, oni reprezentowali Dolny Śląsk. Zrobili kawał dobrego materiału i zasłużenie wygrali konkurs. Hasające Zające mają chyba jednego z największych blogów podróżniczych w Polsce. To niesamowite kompendium wiedzy o naszym kraju, z którego sami często korzystamy, kiedy odwiedzamy nowe, w szczególności górskie rejony. Odwiedź ich bloga i daj się zainspirować. Gdzie ich znaleźć?

3-blogi-podroznice

To nasze 3 polecenia, jeśli znasz już tych twórców, to myślę, że zgodzisz się z naszą opinią. Jeśli nie słyszałeś o nich, zajrzyj i przekonaj się, ze warto z nimi zostać na dłużej. Daj znać, jakie są Twoje ulubione blogi podróżnicze.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.