kemping w górach świętokrzyskich
Strona główna » Przewodniki » Góry Świętokrzyskie, gdzie dobrze zjeść, noclegi

Góry Świętokrzyskie, gdzie dobrze zjeść, noclegi

Góry Świętokrzyskie przywitały nas słońcem i pustymi szlakami, celowaliśmy w te bardziej odludne miejsca i udało nam się nawiązać super kontakt z przyrodą. Widzieliśmy nawet dzikiego borsuka. Inaczej niż zazwyczaj, tym razem nie nocowaliśmy na dziko i jedliśmy w knajpkach. Jeżeli szukasz noclegu lub zastanawiasz się gdzie zjeść w górach Świętokrzyskich, to dobrze trafiłeś/aś, mamy dla ciebie kilka polecajek. Jeżeli chcesz poznać mniej znane szlaki Gór Świętokrzyskich, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu.

Góry świętokrzyskie nocleg na kempingu

Góry Świętokrzyskie - gdzie zjeść?

Polecimy Ci kilka knajpek, a w każdej z nich znajdziesz coś innego, każda ma nieco inną kuchnię, ale wszędzie wychodziliśmy  najedzeni i zadowoleni.

Hotel Chańcza

Tu znajdziesz tradycyjne świętokrzyskie wyroby takie, jak zalewajka świętokrzyska czy byki, które przypominają nieco litewskie cepeliny. Jedzenie jest przepyszne, a porcje bardzo duże. Na uwagę zasługują też desery, a szczególnie karmelizowane jabłko. Hotel Chańcza leży niedaleko zalewu o tej samej nazwie, a tuż obok przebiega szlak rowerowy Green Velo.

jedzenie góry świętokrzyskie
byki świętokrzyskie
jedzenie góry świętokrzyskie
jedzenie góry świętokrzyskie

Smaczna Chatka

Jeżeli wybierasz się na Łysicę, najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, który należy do korony gór polski i startujesz ze Św. Katarzyny, możesz dobrze zjeść po trekkingu. Smaczna Chatka ma w swoim menu danie kuchni polskiej i regionalnej. Porcje są ogromne, a jedzenie smaczne, do tego znajdziesz tu fajny wybór kraftowych piw. Z pewnością ciekawą opcją są sezonowe zupy, my trafiliśmy na pokrzywą, do tego wzięliśmy tradycyjnego schabowego. Kotlet był tak duży, że wystarczył na nas dwoje, więc karmią tam solidnie.

jedzenie góry świętokrzyskie
jedzenie góry świętokrzyskie

Sosnowy Dworek

To kolejna restauracja w górach Świętokrzyskich, gdzie można dobrze zjeść. Znajdziesz tu dania kuchni ogólnej, ale bardzo dobre i także duże porcje. Ze swojej strony mogę polecić burgery, są naprawdę dobre. Monia zjadła sałatkę cezar, która jej bardzo smakowała i również do najmniejszych nie należała. Podsumowując, Sosnowy Dworek karmi bardzo dobrze.

jedzenie góry świętokrzyskie

Góry świętokrzyskie - noclegi

Jako że podróżujemy własnym kamperem, śpimy głównie na dziko lub na kempingach. W Górach Świętokrzyskich mamy do polecenia trzy kempingi, na których spaliśmy.

Kemping 140 Suchedniów

Suchedniów to niewielka miejscowość na skraju Gór Świętokrzyskich. To z pewnością dobry punkt, aby zacząć eksplorację regionu, bardzo blisko jest droga S7. Kemping 140 należy do miejscowego OSiR, jest zadbany dość spory i położony nad wodą. Jest tu opcja wypożyczenia kajaków czy rowerów wodnych. Łazienki są odremontowane i czyste. Spokojnie możemy polecić nocleg na tym kempingu. Jest dużo miejsca dla kamperów, na rozbicie namiotu, a obok znajdziesz dobrą infrastrukturę sportową. Ofertę zobaczysz na stronie kempingu.

Góry świętokrzyskie nocleg na kempingu
Góry świętokrzyskie nocleg na kempingu

Kemping Uroczysko

Przenosimy się na drugi kraniec Gór Świętokrzyskich. Kemping i ośrodek Uroczysko to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Teren jest ogromny, znajdziesz tu duży plac zabaw, boiska i basen. Miejsce jest też przygotowane na słabą pogodę, jest czytelnia i sala zabaw dla dzieci. Na miejscu jest sporo miejsca dla kamperów i namiotów, choć główną przestrzeń zajmują domki holenderskie. Są dobrze wyposażone, do dyspozycji gości są również pokoje. Łazienki są w dobrym stanie. Kemping znajduje się tuż nad jeziorem. Szczegółową ofertę znajdziesz na stronie obiektu

Zachód Słońca nad jeziorem
Plac zabaw na kempingu
Góry świętokrzyskie nocleg na kempingu

Brzozowe Uroczysko

Brzozowe Uroczysko to nieco inny kemping niż poprzednie. To bardziej pole namiotowe, choć tuż obok są też domki na wynajem. Jest na pewno mniej wyposażony, ale położony nad samym jeziorem. To dobre miejsce na krótki pobyt z kamperem lub przyczepą, my byliśmy tam kiedyś na weekendową imprezę. Jest najtańszy ze wszystkich wymienionych.

Dworek Kasztanowa Aleja w Radkowicach

Jeżeli lubisz miejsca ciche i spokojne otoczone przez naturę, to Dworek Kasztanowa Aleja, będzie dla Ciebie idealny. Znajduje się w niewielkiej wsi Radkowice, blisko wyjść na szlaki a jednocześnie jest dobrą bazą wypadową w Góry Świętokrzyskie. Dom ma 4 pokoje dla 8 osób i dwie łazienki. Właściciele są bardzo sympatyczni i związani z Górami Świętokrzyskimi, dlatego będa tez dobrym źródłem wiedzy na temat okolicznych atrakcji. 

Dworek w radkowicach
Dworek w radkowicach

Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych polecajek. Góry Świętokrzyskie choć może mniej popularne, to z pewnością są warte odwiedzenia. Wpis powstał we współpracy z LOT Góry Świętokrzyskie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.